Obróbka plastiku CNC

Jedną z głównych zalet wyrobów z tworzyw sztucznych jest podatność na obróbkę, umożliwiająca formowanie gotowych komponentów bez konieczności wykonywania dalszych prac. Skomplikowane kształty, otwory i podcięcia mogą zostać uzyskane za pomocą podstawowych technik z zakresu obróbki skrawaniem.
Obróbka elementów z plastiku CNC
Obróbka plastiku CNC wymaga ogromnej wiedzy oraz wieloletniego doświadczenia. Osiągnięcie pożądanych właściwości i parametrów danego tworzywa wiąże się z koniecznością precyzyjnego dopasowania odpowiednich elementów tnących, prędkości cięcia oraz kompensacji narzędzi. Do obróbki plastiku wykorzystuje się najczęściej maszyny wyposażone w narzędzia z węglików spiekanych lub ze stali szybkotnącej o podwyższonej wydajności skrawania. Istotnym aspektem procesu jest także optymalne odprowadzanie wiórów oraz zabezpieczenie tworzywa przed silnym nagrzaniem. Zastosowanie nieodpowiednich urządzeń oraz parametrów obróbki może skutkować odkształceniem, a nawet zniszczeniem tworzywa. Dlatego też warto korzystać z usług sprawdzonych, zaufanych firm, specjalizujących się w zaawansowanej obróbce CNC.
Zastosowanie obrobionych wyrobów plastikowych
Gotowe wyroby plastikowe stosowane są z powodzeniem w większości dziedzin przemysłu. Wykorzystuje się je przy produkcji zarówno wielkogabarytowych części konstrukcyjnych, jak i drobnych elementów maszyn i urządzeń. Tworzywa sztuczne znajdują także zastosowanie w branży medycznej. Produkcja instrumentów chirurgicznych i dentystycznych, cewników, a także istotnych komponentów urządzeń diagnostycznych, implantów ortopedycznych oraz kardiologicznych wymaga niezwykłej precyzji i staranności, jaką zagwarantować mogą najwyższej klasy obrabiarki CNC.
Precyzyjna obróbka plastiku
Świadczymy indywidualne usługi w zakresie toczenia i frezowania tworzyw sztucznych na obrabiarkach CNC. Wszystkie realizacje wykonywane są zgodnie z planami i specyfikacjami dostarczonymi przez naszych klientów. Służymy też pomocą w doborze tworzyw sztucznych do konkretnych zastosowań. Serdecznie zapraszamy do współpracy.